Mé kresby

Léto s tužkou v ruce - Dračí město (Krevní msta)

20. července 2014 v 16:48 | Dragita
Léto je v plném proudu a já poslední týden jen kreslím nebo píšu. Za červenec jsem přečetla jen první část prvního dílu Hry o trůny, jinak nic. Dokonce jsem si ani žádnou nekoupila, ještě čekám na zásilku z buxu od června :D
Jsem dost vytížená, tak blog celkem zeje prázdnotou. Dostala jsem totiž nápad na předpracování čtyř kapitol z chystaného příběhu Dračí město a věřte mi nebo ne, za dva týdny jsem zvládla předělat jen dvě a půl kapitoly. Jedu šnečím tempem, ale za to mám zpětnou vazbu, že je to mnohem lepší než původní verze (aspoň tak) :D

Abych si odpočala od přemýšlení, začala jsem kreslit. Některé kresby jsem "prozíravě" načmárala na potištěný papír, ale potom jsem už jsem měla vždy po ruce blok. Ono jak jsou vedra, jde mi kreslení nejlépe - pěkně se odreaguji, procvičím se, nenamáhám tolik mozkové závity (v paneláku mám skoro soukromou saunu - na psaní nic moc) a navíc mohu veřejnosti představit své knižní hrdiny. Těmito kresbami nekončím, nápady se na mě valí, protože ne všichni mají svůj portrét :-D

Na křídlech kormorána

3. května 2014 v 12:41 | Dragita
Soutěž v klubu Snílků už skončila, tak se vám mohu pochlubit, co jsem to vlastně stvořila. (A jelikož se účastnili jen tři soutěžící, vyhráli všichni :)
Jedná se teprve můj druhý velký počin v digitální kresbě a zabral mi neuvěřitelných devět hodin. Jsem na něj pyšná, protože, ačkoliv má spousty much, vypadá to tak, jak jsem chtěla. :)

Na obrázku je kormorán, který nese poupě, ukrývající vzácnou perlu, jako dar pro princeznu víl. Ptačí kurýr je zachycen ve vzduchu - mraky jsou jednodušší, jsem ráda, že jsem stihla termín :) Je to první pták, kterého jsem nakreslila, tak ho berte s rezervou.

Cvičné kresby

21. dubna 2014 v 17:32 | Dragita
Dnes jsou Velikonoce... no a jak to tak bývá, schytala jsem parádní den blbec...mazanec v háji, stejně jako oběd z kterého člověku bylo špaté a ještě k tomu šílící fenka Aimi, kterou jsem do dneška hlídala... a málem přišla o nervy :D Proto jsem na zklidnění vzala tužku, gumu a nový blok, stoupla si před zrcadlo a jala se čárat. Nečekejte umělěcké dílo, potřebuji ještě hodně cvičit, ale podoba tam myslí je. (trochu :D)

Jen aby toho nebylo málo, vypadl nám internet a když naskočil, nejede mi ani facebook ani mail - jen tyto dvě stránky + online hra,kterou hraji. Když jsem kresby naskenovala, divně se protáhly, takže na živo vypadají mnohem přirozeněji. Uznávám, kresba není zrovna uhlazená, ale když člověk má nervy v kýblu, sotva bude kreslit jemné drobnosti :) (A už jsem zase v pohodě, stačilo se vykreslit.

Cvičná digitální kresba

29. března 2014 v 13:01 | Dragita
Včera jsem se rozhodla se trochu procvičit v kresbě, byla to docela fuška, hrála jsem si s tím celý večer a ještě s tím nejsem stoprocentně spokojená.

Stínování budu muset ještě dost procvičit, protože si nejsem jistá, kde má být na obličeji stín a kde odlesk, i když si určím zdroj světla. Myslím ale, že jsem na dobré cestě, zvláště, když je to teprve druhá, digitálně vykreslená tvář v mém životě :)

A protože je to jen cvičení, vypůjčila jsem si z deviantartu volný line art od Xaomi.
Nejvíce mi daly zabrat rty (nezdá se to, že?) a vlasy. Pořád se mi zdálo, že vypadají, jako by jí plesnivěly přímo na hlavě. Vystínovat černé vlasy je dost fuška.

Tento lineart jsem si vybrala i proto, že mi moc připomíná jednu postavu z mého příběhu Naya jménem Fei

Kresby k příběhům - oblečení - muži

9. března 2014 v 17:25 | Dragita
Tak je to tu. Konečně jsem dodělala první část mužského osazenstva a jejich oblečení. Celý týden jsem je tu měla nakreslené jen tak a dneska jim přimalovala zbytek :-D
Kdybych to měla rozdělit, tak první zleva je Ondřej, a potom je tam dvakrát Eldar (protože nosil zvláštní věci). Ještě namaluji další, tak doufám, že se povedou jako tito. (Jen bych opravdu ráda uměla pěkné tváře - takhle jsou bez nich)


Symboly a draci

9. února 2014 v 16:20 | Dragita
Zase jsem vzala do ruky tužku s gumou a měla pro sebe malý kreslící víkend. Sice to potřebuje ještě pár věcí doladit a rozhodně jsem nestihla všechno namyšlené, ale i tak jsem s tím moc spokojena. Aspoň budu mít nějaké obrázky do článků s ještěřími reáliemi, z nichž tu některé jsou a některé teprve budou.

Kreslila jsem symboly z knihy Síla duše a mám ze sebe dobrý pocit, že se mi to koukatelně povedlo (dokonce ten strom vypadá jako strom atd.) Snad časem se na to vrhnu i v Photoshopu, abych tomu dodala barevný kabátek.

Dračí poklad

26. ledna 2014 v 17:52 | Dragita
Tento víkend jsem také strávila kreslení, i když to vůbec nebylo v plánu. Včera jsem totiž hledala profilovku na mou facebook stránku, a přitom mě napadlo, jak by to vypadalo, kdybych si takovou nakreslila.
Takže vás zvu do Dračího doupěte, ale dávejte pozor, tento drak si bude svůj poklad bránit zuby nehty. Kdo by ho bral? Já všema deseti:)

Také jsem si vyrobila lepší ikonku do kreslící rubriky, ta tužka byla už prostě divná, Tohle je lepší, moje vlastní pastelky:)

Fanart Síla duše- muž (Eldar)

19. ledna 2014 v 14:33 | Dragita
Pilně cvičím kresbu, každý týden něco málo namaluji. Většinou začnu v pondělí a dokončím to v neděli. Poslední dobou to tak zvláštně vyjde. Ale mám pocit, že se opravdz zlepšuji. Toto je třetí mužská postava, kterou jsem nakreslila a zdá se mi zatím nejpovedenější. Vypadá to jako chlap a dá se na to koukat:)
Je to postava z knihy Síla duše a ačkoliv se tam klasické kalhoty nenosí, zamhuřte prosím oka - co já se natrápila s jeho nohama, kalhoty byly řešením:)

Ještě doufám, že se mi snad někdy podaří namalovat kruh Šestice - šesti zvířat, které jsou znakem jednotlivých klanů. To by bylo super.

Kresba - Jana s Lianeou

11. ledna 2014 v 17:30 | Dragita

Na toto jsem se neodvažovaa několik měsíců. Viděla jsem ten obrázek před očima, ale nějak jsem nenašla odvahu ho přenést na papír, nevěděla jsem, jestli se mi to povede dle mých představ.
V pondělí jsem se do toho konečně pustila a dnes to dokončila. Není to úplně tip ťop, mám ještě hodně rezerv, ale aspoň mohu sama za sebe říct, že se mi to celkem povedlo:)

Kresba se váže k příběhu Oheň v srdci. Takhle nějak jsem si představovala obálku. Aby obě dvě hrdinky stály bok po boku(do tvaru V) a neúsprosně hleděly na čtenáře. Jasně, ten pohled nevyšel, ale úsměv se bere taky.


Kresby k příběhům 2 - kouzla pastelek

30. prosince 2013 v 17:48 | Dragita
Dlouhou dobu jsem nic nenakreslila, vždy, když mě to chytlo (musí být dopoledne,poledne, venku modro a svítí sluníčko, pak mám chuť vzít do ruky tužku a už to jede), tak mi do toho něco vlezlo. Stejně jako dnes - nákupy, vaření, lítání po městě s mamkou/kamarádkou atd. Snad zítra bude také modro, ale pokud ne, stejně si k tomu sednu, už mi to chybí a mám tolik nezpracovaných námětů. (Už mám i hotové jedno grafické zpracování písma)

Přece jen je tu jedna nová kresba. Čmárala jsem a čmárala, až jsem nakreslila mužskou postavu. Dokonce to jako chlap vypadá >> po naskenování se mi to nezdálo, tak jsem ho trochu přegumovala a překreslila a hned se mi to zdá mnohem lepší.

S barvičkami jsem se vyřádila pěkně, mě to prostě hrozně baví.
 
 

Reklama