Mé kresby

Projekt Ilustrace - Návrh postavy

30. října 2013 v 23:43 | Dragita

Nakonec jsem se přece jen rozhodla účastnit tématu měsíce na stránkách projekt-ilustrace.cz a stvořila vlastní postavu k příběhu Síla duše.
Už jsem tu zveřejnila její černobílou vezi a nyní jsem na web vložila plnohodnotné barevné dílo. Po dlouhé době jsem vzala do rukou pastelky:) Skener trochu přepálil barvy při stínování, ale co už:)Kresby k příběhům

27. října 2013 v 21:50 | Dragita
Tuto neděli mě nějak chytilo kreslení.
Možná za to mohlo i počasí, protože se odpoledne krásně vyjasnilo a já měla od stolu pěkný výhled na podzimem zbarvené stromy... Tak jsem si zapálila své oblíbené solné lampy a dala se do práce. Škoda jen, že mi došla barva v tiskárně, tak barevné verze budou později.:) (vybarvuji zásadně okopírované verze)

Jedna se o kresby k mé povídce Dračí město. Nakreslila jsem dvě hlavní hrdinky a svého úplně prvního chlapa (který aspoň jako chlap vypadá - premiéra:) Nenapíšu sem, kdo to je, čtenáři příběhu na to postupem času přijdou sami a já nechci spoilerovat:)Prostorová kresba - pokoj Lianey

23. října 2013 v 10:24 | Dragita
Tak s touhle kresbou jsem se opravdu patlala. Doslova. Nikdy předtím jsem nekreslila prostředí, protože mi vždy šíleně ujížděly proporce. To samozřejmě jde poznat i z některých mých kresbiček, když musím něco zrcadlově nakreslit. Proto i a mapu Evropy jsem si musela vzít šmírák.

Nakonec sem to zvládla celkem obstojně, nikdy nic moc neujíždí. Řeknu vám, popravdě, takový pokoj bych brala všema deseti. Ještě mám v plánu ho vybarvit, tak zatím přináším jeho černobílou formu. Pracovala jsem na tom od začátku září a zabralo to neskutečných šest hodin:)

Lia je tak trochu posedlá cestováním a jinými kulturami. Najdete u ní jen cestopisy a historické traktáty.

Mapy k příběhům - Dračí město, Oheň v srdci a Naya

13. října 2013 v 23:53 | Dragita
Rozhodla jsem se, že je na čase spáchat nějakou kreativní patlaninu, která by znázorňovala prostředí, ve které se některé mé příběhy odehrávají. Když mám totiž v ruce nějakou knihu, moc se mi líbí, když je tam přiložená mapka a já se do ní mohu neustále dívat a hledat, kdeže se to hrdinové nacházejí.

Poslední dobou pilně sepisuji reálie svého ještěřího světa, trochu historie, trocha zvyků, povolání a tak dále. Tak vznikl nápad (podpořený kamarádkou), že by nebylo do věci nakreslit nějké mapy.

Takže jsem se dva víkendy lopotila, aby to vypadalo aspoň publikovatelně. Nahlédněte tedy do mého světa - najdete tu mapu celé planety i jednotlivých měst:)

Berte to prosím s rezervou, snažila jsem se.

Kresba - Jana a obřad Rozloučení

2. října 2013 v 21:35 | Dragita
Hodně dlouho jsem nic nenakreslila, ale toto pondělí jsem zase dostala chuť s do toho pustit. Nevěděla jsem jak o dopadne, ale přímo jsem ten obrázek viděla před sebou.
Chtěla jsem namalovat hlavní postavu z mého příběhu Síla duše, jak stojí ve smutečním rouchu a připravuje se na obřad Rozloučení.

Nějak jsem té scéně potřebovala dát tvar, takže jsem nakonec neodolala, vzala tužku a papír a něco přes dvě hodiny střídavě kreslila a mazala. A světě div se, jsem se svým dílem spokojená (taky jsem na začátku pěkně zuřila, protože mi nešly udělat správné oči).

Obrázek není nijak smutný ani depresivní. Vyzařuje z něj klid té posvátné chvíle, kdy myslíme na své nejbližší.


Tématické kresby

25. září 2013 v 11:37 | Dragita
Prohlédala jsem šuplíky a našla celkem čerstvé kresby (určitě jsou letošního data), které jsem ještě nejzevřejnila.

Není to nic složitého, jen jsem si tak čmárala. Samozřejmě tématické k mému světu, ale zároveň žádná křeč.

Rozhodla jsem se pochlubit se třemi obrázky. Jsou jím dívka, Strom života, a nakonec malá podobizna přívěsku, který Jana ze Síly duše dostane jako dárek. (mimochodem, taky bych takový brala)
Kresba propiskou - princezna Naíklyn

6. září 2013 v 10:53 | Dragita

Už dlouho jsem něco nenakreslila, u mě je to vždy takové nárazové. Najednou mě něco napadne, přímo tu kresbu před sebou vidím a když mám čas, tak vezmu tužku, gumu a papír a minimálně hodinu mě nikdo nesmí rušit.

O této kresbě to neplatí, proto je zvláštní. Kreslila jsem ji ještě v době, kdy jsem pracovala jako telefonní operátorka. Kolem Vánoc a Nového roku jsem se zbavovala stresu kreslením. Hlavně jsem kreslila vlastní mandaly (mám jich minimálně tucet a když jsem je kreslila, nevěděla jsem, že jsou to mandaly - do té doby jsme netušila co to je:), ale občas jsem se nechala unést a nakreslila něco tématického k příběhu Oheň v srdci, který jsem aktivně psala a dokončila v únoru.

Aisha - bojovnice

16. března 2013 v 13:06 | Dragita
Jednou za čas mě chytne touha kreslit. Nechám tomu volný průběh a ono to někdy vypadá pěkně. až jsem sama překvapená.

Na obrázku najdete postavu z příběhu Síla duše (Ještěři).
Aisha, bojovnice, je vedlejší postava, která se tam mihne ve dvou kapitolách, ale měla jsem touhu ji nakreslit.
Oriental § Oko

27. srpna 2011 v 21:42 | Dragita


Zase kresby, omlouvám se všem čtenářům, ale na čmárání mi holt stačí jen hodinka času, kdežto abych zesumírovala další kapitolu potřebuji minimálně dvě a zatím se mi to nepodařilo - ani v dnech volna, kdy jsem se konečně za celé prázdniny (léto) dostala na koupaliště a chytla i nějakou barvu;)

Vyzkoušela jsem novou metodu kreslení postav, stoupla jsem si před své vysoké zrdcadlo, které je zatím jen opřeé o stěnu, ale viděla jsem se celá a potom se podle sebe ve stoje nakreslila. Podle mého zatím nejvěrohodnější postava ženy, kterou jsem načmárala:-) Jen je to focené trochu shora

Draci, kteří uleví duši;)

23. srpna 2011 v 8:28 | Dragita
Múza nepřichází a já mám každý den v práci do večera, takže sotva vstanu, jdu pracovat, vrátím se vycucaná jako citron (s uslzenýma očima od pc) a jdu spát. Nedaří se mi pořádně plnit kvóty, co mám dané na srpen, i když se snažím jako blázen.

Pak z toho mám akorát špatnou náladu, protože mě okolí má za nějakého super prodejce, jen díky prvnímu týdnu v srpnu.
Celý týden jsem nic nečetla, není nálada na psaní ani jinou tvorbu. Ale přece jen jsem si našla ventil. Maluju draky. Zkoušela jsem lidi, ale nedařilo se. Takže čmárám doma i práci draky, jen abych se zbavila toho napětí, které se netýká jen samotné práce.;)
 
 

Reklama