Mé kresby

Jen tak do bloku;)

19. srpna 2011 v 11:02 | Dragita

Včera večer bylo v práci takové leháro, že jsem několik minut mezi hovory neměla co dělat a na knihu jsem neměla náladu. Tak jsem si začala si čmárat do bloku, kam si píšu poznámky:-) Sice jen tak propiskou, ale výsledek se mi líbí a proto jsem se rozhodla dát i sem:-)

Předem se omlouvám všem, co čekají na nové kapitoly příběhů: múza je poslední dobou pěkná mrcha, ale ještě poslední den v práci po dvoutýdenním maratonu a čeká mě volný víkend:-))))Cvičné čmáranice

7. srpna 2011 v 21:52 | Dragita
Dlouho, předlouho jsem neměla tužku v ruce je to znát. Než začnu kreslit, vidím před sebou jak to má přesně vypata, ale ani po hodnách gumování se mi to nepovedlo zachytit. Budu se muset naučit lépe hledat na deviantartu, abych si nacvičila různé pózy a výrazy tváře, protože mě to mrzí.

Tak jsem se zatím spokojila se základními pozicemi ve stoje a spatlala dvě postavičky. Nejsou dokonalé, ale co bych chtěla po měsících půstu.:-)
Ps: je to vyfocené, ke skenneru jse se nedostala.


Pojď si hrát - druhá verze

9. dubna 2011 v 18:16 | Dragita

Celý týden jsem váhala jestli to sem dát, barevně to vypadá, no prostě není to ono. Asi mi přece jen pastelky k srdci nepřirostou, protože účelně stínovat, je pro mě těžké.

Draci vypadají celkem dobře, jen jsou jednodušeji vybarvení.


Nová rasa - Oceánský ještěr

2. dubna 2011 v 18:22 | Dragita

Konečně jsem se chopila také pastelek a vybravila kresbu, která mi tu už skoro měsíc trčí na stole.

V mém příběhu Síla duše - hlavně na konci, se mihne nová rasa - no spíše poddruh ještěra, protože se jejich těla přízpůsobila stálemu pobytu pod vodou. A nesou tedy znaky ostatních ras.

Na této kresbě je princezna Naíklyn. Šupiny mají být modro-zelené a křídla jsem nemalovala, ale základem je modro-zelená s odlesky do hněda nebo červena.

Pojď si hrát - první verze

31. března 2011 v 18:33 | Dragita

Dneska mám rozvernou náladu (hlavně díky tomu, že Navík je přece jen zdravý a boulička je jen vazivová), a tak se mi chtělo čmárat.

Dlouho už jsem nemalovala dráčky, tak sem dávám svůj dnešní výplod, je to první verze tužkou, protože nevlastním tiskárnu a mám zkušenost, že se mi líp vybarvuje okopírovaná verze, takže o víkendu přibyde i barevná verze.
Portrét Naya

22. března 2011 v 20:20 | Dragita

Jako obvykle mám spoustu práce do školy, ale o to víc jsem měla strašnou chuť malovat.

Chtěla bych si nakreslit portréty všech mých postav z příběhů. Zřejmě to potrvá, navíc mám ještě co cvičit, hlavně s očima a proporcema.

Pustila jsem se do portrétu Nayy, hlavní postavy stejnojmené povídky.
Tradičně jsem zvolila tužku, ale tentokrát stínovala jemněji, ráda bych ji potom vybravila na tabletu.První digitální kresba

20. března 2011 v 15:45 | Dragita

Konečně jsem se do toho pustila a taky zdárně dokončila.

Trvalo mi to přes 20 hodin a jelikož je to moje úplně první kresba, nedopadlo to zas tak špatně a výsledek se mi celkem líbí. Nejhorší byl odstín kůže a její stíny, obličej a vlasy, to mi trvalo ze všeho nejvíce a ještě nejsem stoprocentně spokojená.;)

Potom omylem jsem udělala kůži na bílém podkladě, tak jsem musela improvizovat jednoduchým pozadím, jinak to nebylo vidět. Ale chybama se člověk učí.

A kdo že je to na obrázku? Namalovala jsem Ismée, hlavní postavu povídky Cesta Ohněm.

Portrét Ismée (Cesta ohněm)

28. února 2011 v 11:46 | Dragita

Včera už jsem si opravdu potřebovala na chvilku oddechnout a navíc mě strašně svrběly prsty - chtěla jsem malovat.
Dostala jsem chuť konečně namalovat nějakého pěkného Zeleného Ještěra, u kterého by byly vidět šupiny i blána přes oči.

Napřed jsem začala s vizí namalovat Lianeu z Ještěrů, ale když jsem dílo dokončila vypadla z toho Ismée jako vyšitá.První setkání

27. února 2011 v 12:56 | Dragita

První setkání, ano tak nějak by se mohl jmenovat tento obrázek. Namalovala jsem ho do duelu v Klubu snílků - sice se pak nekonal, ale za nezodpovědnost ostatních prostě nemohu.

Téma bylo nakreslit nějakou pěknou scénu se svých příběhů. Už jsem zase aspoň týden nesáhla na tužku, tak jsem zvolila jednodušší situaci, kdy všichni zůčastnění stojí a chlap je vidět jen zezadu:-)

Je na něm vybrazena Naya a Niroq, když se poprvé setkali tváří v tvář, myslím v sedmé kapitole povídky Naya. Snažila jsem se pracovat do detailu a hodně stínovat.


Pokus o kresbu...

12. února 2011 v 23:28 | Dragita

Hodně teď brouzdám na Deviantartu a koukám na návody na kreslení, stínování a digitální malbu. Pochytila jsem jen něco, jelikož skoro neumím anglicky a jelikož je to tam formou obrázku, nemohla jsem si to jen tak překopčit do google překladače.

No a tak jsem se dnes ráno dala do díla. Napřed musím mít nějaký základ tužkou, jinak mi to na tabletu mo nepůjde (strašně válčím se stínováním a pak nějaké blendování je pro mě snad tabu, možná má špatně nastavený štětec), ale to jsem jinde. Koupila jsem si plastickou gumu a začala. Měl to být chlap, neumím kreslit muže, vždycky z toho vznikne ženská, nebo chabý pokus o anime.

 
 

Reklama