Mé kresby

Pojď si hrát - druhá verze

9. dubna 2011 v 18:16 | Dragita

Celý týden jsem váhala jestli to sem dát, barevně to vypadá, no prostě není to ono. Asi mi přece jen pastelky k srdci nepřirostou, protože účelně stínovat, je pro mě těžké.

Draci vypadají celkem dobře, jen jsou jednodušeji vybarvení.


Nová rasa - Oceánský ještěr

2. dubna 2011 v 18:22 | Dragita

Konečně jsem se chopila také pastelek a vybravila kresbu, která mi tu už skoro měsíc trčí na stole.

V mém příběhu Síla duše - hlavně na konci, se mihne nová rasa - no spíše poddruh ještěra, protože se jejich těla přízpůsobila stálemu pobytu pod vodou. A nesou tedy znaky ostatních ras.

Na této kresbě je princezna Naíklyn. Šupiny mají být modro-zelené a křídla jsem nemalovala, ale základem je modro-zelená s odlesky do hněda nebo červena.

Pojď si hrát - první verze

31. března 2011 v 18:33 | Dragita

Dneska mám rozvernou náladu (hlavně díky tomu, že Navík je přece jen zdravý a boulička je jen vazivová), a tak se mi chtělo čmárat.

Dlouho už jsem nemalovala dráčky, tak sem dávám svůj dnešní výplod, je to první verze tužkou, protože nevlastním tiskárnu a mám zkušenost, že se mi líp vybarvuje okopírovaná verze, takže o víkendu přibyde i barevná verze.
Portrét Naya

22. března 2011 v 20:20 | Dragita

Jako obvykle mám spoustu práce do školy, ale o to víc jsem měla strašnou chuť malovat.

Chtěla bych si nakreslit portréty všech mých postav z příběhů. Zřejmě to potrvá, navíc mám ještě co cvičit, hlavně s očima a proporcema.

Pustila jsem se do portrétu Nayy, hlavní postavy stejnojmené povídky.
Tradičně jsem zvolila tužku, ale tentokrát stínovala jemněji, ráda bych ji potom vybravila na tabletu.První digitální kresba

20. března 2011 v 15:45 | Dragita

Konečně jsem se do toho pustila a taky zdárně dokončila.

Trvalo mi to přes 20 hodin a jelikož je to moje úplně první kresba, nedopadlo to zas tak špatně a výsledek se mi celkem líbí. Nejhorší byl odstín kůže a její stíny, obličej a vlasy, to mi trvalo ze všeho nejvíce a ještě nejsem stoprocentně spokojená.;)

Potom omylem jsem udělala kůži na bílém podkladě, tak jsem musela improvizovat jednoduchým pozadím, jinak to nebylo vidět. Ale chybama se člověk učí.

A kdo že je to na obrázku? Namalovala jsem Ismée, hlavní postavu povídky Cesta Ohněm.

Portrét Ismée (Cesta ohněm)

28. února 2011 v 11:46 | Dragita

Včera už jsem si opravdu potřebovala na chvilku oddechnout a navíc mě strašně svrběly prsty - chtěla jsem malovat.
Dostala jsem chuť konečně namalovat nějakého pěkného Zeleného Ještěra, u kterého by byly vidět šupiny i blána přes oči.

Napřed jsem začala s vizí namalovat Lianeu z Ještěrů, ale když jsem dílo dokončila vypadla z toho Ismée jako vyšitá.První setkání

27. února 2011 v 12:56 | Dragita

První setkání, ano tak nějak by se mohl jmenovat tento obrázek. Namalovala jsem ho do duelu v Klubu snílků - sice se pak nekonal, ale za nezodpovědnost ostatních prostě nemohu.

Téma bylo nakreslit nějakou pěknou scénu se svých příběhů. Už jsem zase aspoň týden nesáhla na tužku, tak jsem zvolila jednodušší situaci, kdy všichni zůčastnění stojí a chlap je vidět jen zezadu:-)

Je na něm vybrazena Naya a Niroq, když se poprvé setkali tváří v tvář, myslím v sedmé kapitole povídky Naya. Snažila jsem se pracovat do detailu a hodně stínovat.


Pokus o kresbu...

12. února 2011 v 23:28 | Dragita

Hodně teď brouzdám na Deviantartu a koukám na návody na kreslení, stínování a digitální malbu. Pochytila jsem jen něco, jelikož skoro neumím anglicky a jelikož je to tam formou obrázku, nemohla jsem si to jen tak překopčit do google překladače.

No a tak jsem se dnes ráno dala do díla. Napřed musím mít nějaký základ tužkou, jinak mi to na tabletu mo nepůjde (strašně válčím se stínováním a pak nějaké blendování je pro mě snad tabu, možná má špatně nastavený štětec), ale to jsem jinde. Koupila jsem si plastickou gumu a začala. Měl to být chlap, neumím kreslit muže, vždycky z toho vznikne ženská, nebo chabý pokus o anime.

Snová víla

31. ledna 2011 v 9:35 | Dragita

Protože jsem už nějaký pátek členem úžasného Klubu Snílků, rozhodla jsem se aktivně zapojit do soutěží. Protentokrát do Duelu na téma SEN. Měla to být kresba jakoukiliv technikou.

Nedávala jsem si moc šancí, ale obrázek se mi z poloviny líbí. Za prvé je to ta nejlepší lidská postava, jakou jsem kdy nakreslila, ale to pozadí mě tahá za oči. Holt jsem zvyklá nechávat postavičky na bílém plátně a tak to dopadá, když se to snažím změnit.
Můj nový dračí pokus

20. ledna 2011 v 8:48 | Dragita

Včera jsem měla ráno chvilku času, tak mě popadla šílená chuť si něco namalovat. A protože jsem od hodné Anjesis z Literu dostala pár materiálů s radami, jak malovat draky, musela jsem si to hnedka vyzkoušet.

Sice potřebuji ještě hodně cvičit, aby to vypadalo ještě lépe (reálněji), myslím, že se mi docela povedl.

Měla jsem náladu na naštvaného draka, tak jsem nakreslila, jak kárá pohledem své mládě.;)
Je to foceno foťákem, nemám funkční tiskárnu. Papír je od neustálého gumování trochu zvlněný, takže je od světla trochu flekatý. Tak tmavě jako jsou ty kameny je vytažen i celý drak.
 
 

Reklama