Mé kresby

Snová víla

31. ledna 2011 v 9:35 | Dragita

Protože jsem už nějaký pátek členem úžasného Klubu Snílků, rozhodla jsem se aktivně zapojit do soutěží. Protentokrát do Duelu na téma SEN. Měla to být kresba jakoukiliv technikou.

Nedávala jsem si moc šancí, ale obrázek se mi z poloviny líbí. Za prvé je to ta nejlepší lidská postava, jakou jsem kdy nakreslila, ale to pozadí mě tahá za oči. Holt jsem zvyklá nechávat postavičky na bílém plátně a tak to dopadá, když se to snažím změnit.
Můj nový dračí pokus

20. ledna 2011 v 8:48 | Dragita

Včera jsem měla ráno chvilku času, tak mě popadla šílená chuť si něco namalovat. A protože jsem od hodné Anjesis z Literu dostala pár materiálů s radami, jak malovat draky, musela jsem si to hnedka vyzkoušet.

Sice potřebuji ještě hodně cvičit, aby to vypadalo ještě lépe (reálněji), myslím, že se mi docela povedl.

Měla jsem náladu na naštvaného draka, tak jsem nakreslila, jak kárá pohledem své mládě.;)
Je to foceno foťákem, nemám funkční tiskárnu. Papír je od neustálého gumování trochu zvlněný, takže je od světla trochu flekatý. Tak tmavě jako jsou ty kameny je vytažen i celý drak.

Nový druh - kresba

8. ledna 2011 v 11:01 | Dragita

Když zabrousíte do rubriky s fantasy příběhy, narazíte tam na můj román Síla duše (Ještěři). Pokud si o nich přečtete nějaké informace, které jsem tam napsala, zjistíte, že jsou to velice zvláštní bytosti. Dělí se do několika ras, které se rozlišují druhotnými znaky - barva křídel, ostny na ocase a délka tesáků.

Proč to píšu, protože už je to nějakou dobu, co jsem četla jedno velmi zajímavé 21.století, zabývající se rozsáhlými moři a velmi hlubokými jezery, ukrytými pod ledem anatarktidy. Tak velkými, že by mohli ukrývat zcela ješte neobjevené druhy života.

Dostala jsem inspiraci stvořit novou rasu Ještěra, která sice zatím v příběhu není, ale kdo ví jestli nebude v těch dalších.

Obrázky patřící k fantasy románu

7. ledna 2011 v 17:33 | Dragita

Jelikož původní nápad na můj první fantasy román mě napadl jak jsem končila základku, úplynula už pěkná řádka let a já jej dokončuji až nyní. Vždycky jsem si chtěla nakreslit děj a různé věci z mého příběhu. Ze svého světa. Nejsem však mc malířsky zručná na realistické věci, tak zatím jsem tu našla pár obrázků, vymalovaných akvarelkami. Třeba se časem zlepším, snad ;)

V páté kapitole popisuji, jak v tajemné jeskyni hrdinka Jana objevuje zvláštní komnatu, která je lemována vysokými robustními sloupy, kolem kterých jsou obtočeny sochy různých zvířat. Draků, hadů, škorpiónů, panterů... Vypadá to podle mě asi takto:


Dráček

7. ledna 2011 v 9:57 | Dragita


Můj nejmilejší roztomilý dráček co jsem kdy namalovala. Taky jediný, kterého jsem vymalovala akvarelovými barvami. Pokusila jsem se jemně o odstíny barev, ale myslím, že mi to moc nevyšlo, ale i tak se mi moc líbí.


Kresby draků

7. ledna 2011 v 9:52 | Dragita


V tomto článku najdete dalších pár kreseb draků, co jsem malovala. Zvláště ten první se mi moc líbí. Vypadá tak spokojeně.

Pak je tu ještě zamilovaný pár, drak ohnivák a poslední drak co jsem zatím namalovala. Je trochu zvláštní, připadá mi, že má moc velkou hlavu a stupidní výraz:-)
Drak Temnoty

6. ledna 2011 v 11:55 | Dragita
tužka
Tato kresba je ta nejpovedenější a nepropracovanější ze všech. Kreslila jsem ji podle předlohy skoro 4 hodiny a pečlivě stínovala. Hotové dílo bylo totiž pro kamarádku k Vánocům. Dílo vzniklo myslím na Vánoce 2006 nebo 2007. Moje pamět trochu mezery. Kresbu jsem si okopírovala abych měla památku, protože kdo ví, jestli se mi ještě něco takového někdy povede.

Tak trochu perokresba

5. ledna 2011 v 22:06 | Dragita
tužka
Když není po ruce tužka a guma nastupuje propiska. Toto dílko už je taky trochu starší, ale je to snad jediná povedená kresba celá propiskou. Při kreslení totiž většinou hodně gumuju a vylepšuju, tady se mi to však kupodivu vše povedlo napoprvé a jde poznat, že je to drak.;)
Nemám funkční skener, tak všechno fotím foťákem a upravuju v picniku.;)

Mé starší dračí kresby

3. ledna 2011 v 16:30 | Dragita
tužka
Dlouho jsem přemýšlela, jestli semka dát své kresby až jsem se nakonec odhodlala a udělala to:-) Odjakživa moc ráda maluju, i když poslední dobou jsem malovala jen návrhy šperků, ale i ty jsem pečlivě kreslila, stínovala a vybarvovala.

V tomto článku najdete mé snad nejstarší dračí kresby, pochází z roku 2006 až 2007, protože dříve jsem draky nemalovala. Neříkám, že jsem schopný malíř, ale mě se mé kresby líbí a jsem ráda, že jsem je kreslila do knihy, kterou dodnes opatruji. Třeba také dostanu náladu a namaluju i nové. Obrázků mám mnohem víc, ale rozdělím to do několika článků, dle druhu:-)
 
 

Reklama