me zapisky

Vyjde mi kniha - Dračí město

3. srpna 2018 v 21:33 | Dragita
Zdravím všechny čtenáře, mám pro Vás skvělou novinku!

Konečně vyjde knižně Dračí město s mými ještěry. Po dobu 12 let jste tu mohli číst ještěří příběhy, vidět kresby ať už mé, nebo od jiných nadaných ilustrátorů.

Několikrát jsem také psala oslavné články, nebo jen průběhové, jak to s knihou vypadá. A pak to třeba moc nedopadlo. Proto jsem teď čekala s oznámením a vůbec s nějakým oslavným článkem až do poslední chvíle, aby bylo opravdu jisté, že se tak stane.


Takže mohu vytroubit do světa - Dračí město vyjde u nakladatelství Host letos 20.8.! :) Bude v pevné vazbě s krásně šupinatou obálkou, jak se patří. Příběhem Vás provede Jana, jako nově zrozený ještěr (nebo, chcete-li ještěrka :). Určitě nakoukněte, ale opatrně, abyste neutržili nějaký ten kousanec. Jistě, zahojí se… ale některé Vám mohou obrátit
život naruby.

Stěhování doupěte vol.1

7. března 2017 v 13:01 | Dragita

Říká se, že je lepší vyhořet než se stěhovat. No, uvidíme. Kdo se stěhoval, o tom ví určitě své. Já to také dvakrát v životě zažila. Ale tentokrát to bude jiné, nové a trochu děsivé.

Rozhodla jsem se podělit se s vámi o veškeré fáze mého PRVNÍHO stěhování o samotě.

Do malého bytečku, který budu mít jen sama pro sebe. Vlastně mám ještě černého pasažéra - vlčáka Hagiho (ale kus border kolie v sobě vážně nezapře). Pomohou mi rodiče (už trochu starší), snad bratr a pak zbývám já a pes.

Asi se budu muset naučit držet správně šroubovák, ale to půjde. Když už si sama vyměním žárovky, nahodím pojistky...

Fénixcon 2016 a křest Zombie Apokalypsy

8. prosince 2016 v 17:58 | Dragita

Rok se s rokem sešel a znovu se konal Fénixcon. Jen tentokrát v hotelu Vista v Brně. Těšila jsem se na program, na známé tváře a přátele, se kterými se pozdravím. Ono se to nezdá, ale naše země je vcelku velká, takže cony jsou nejlepší příležitost, jak se potkat a chvíli si popovídat.

Ráno jsem pečlivě vyhledala trasu a pak doufala, že můj částečný orientační smysl zafunguje a já se v Medlánkách nezamotám. Naštěstí jsem cestou potkala Vendy (lyra-journal.blog.cz) a společně jsme Fénixcon našly. Na první pokus. Dokonce nás potěšilo, že hotel vypadá uvnitř lépe než zvenčí.

Protože jsem se neplánovaně zdržela, dorazila jsem až před polednem, ale naštěstí úplně akorát na zajímavý blok s autory o psaní - Jak se rodí kniha -
Mluvilo se o vydávání knih, osobních zkušenostech. Bylo tam dost narváno, takže kdo přišel pozdě (jako já) stál hezky vzadu. Ale stálo to zato.

Léto 2015 s Merry Gentry

30. srpna 2015 v 12:25 | Dragita

Letošní léto jsem měla menší bojový úkol.
Přečíst dosud vydané knihy o princezně Meredith z Říše kouzel. Autorka Laurell K. Hamiltonová je u nás známá především sérií o Anitě Blakeové. Mě spíš zaujala Merry Gentry, která slibovala náhled na víly jak je neznáme. A nejen na ně. Říši kouzel obývají mnozí tvorové, od krutěnek po gobliny. A to vše se nachází na jednom místě v Americe, kde kouzelné bytosti dostaly azyl při útěku z Evropy. Ano, jedná se o dnes už rozšířený žánr urban fantasy. Princezna Meredith je stíhána paparazii a dříve, než jí vrátili nárok na trůn, pracovala jako detektiv pro nadpřirozené případy.

Čtení Merry je příjemný oddech a Říše kouzel je velmi dobře vymyšlená. Autorka odhaluje její taje po kouscích.

Probuzená inspirace

27. července 2015 v 19:30 | Dragita

Mám pár nápadů, kterými chci chod blogu zase oživit. hezky postupně, fantazie mě zaměstnává docela dost - takže píšu, píšu a opravuju a opravuju. Dokonce mě napadla úplně nová kniha ( Vzestup draka - muhehe, s dračí magií)

Jistě, nebudu asi tak aktivní jako někteří mí oblíbení blogeři, ale sem tam tu něco přidám. Hlavně jsem aktivní na facebookové stránce: Dragitino doupě.

Věděli jste, že blog v září oslaví už DĚVĚT let své existence? Dragitino doupě začínalo jako malá sluj s fantasy povídkami, hudbou a dračími obrázky. Přešlo několik let a nyní se s toho stalo doupě knih, filmů a mé vlastní tvorby. A právě to mě přivedlo na myšlenku, kterou jsem s vámi chtěla sdílet. Možná osloví jen tvořivé duše, ale to snad nevadí.

Dnes jsem jela šalinou a poslouchala hudbu. Někdy mám prostě období, kdy bez svých oblíbených skladeb nedám ani ránu. Poslechla jsem si i několik takových, které mi už dlouho ležely zapomenuté v přehrávači.


A nastala krásná nostaglie.


Narazila jsem na pár písní, které přímo rezonují s mnou napsanými příběhy. Jistě, mám velmi obsažný seznam epických skladeb, které k tvorbě používám - Two steps from hell, Brand x music, Ivan Torrent, Audiomachine... a dalších melancholických, svižných, úderných nebo romantických písní. Ale přesto existují i takové, které mě vnitřně rozechvějí, ze kterých mi běhá mráz po zádech, protože je mám už dlouhou dobu spjaté s určitými situacemi a hrdiny. A najednou, když tu melodii poslouchám, když vnímám slova a jejich obsah, odvíjí se mi přímo před očima daný příběh a je to nádhera. Máte to někdo také tak? Jen by mě to zajímalo :)

Zážitky ze Světa knihy 2015

19. května 2015 v 21:15 | Dragita
Letos 16.května jsem poprvé jela na Svět knihy. Jelikož to byl zároveň velmi podivný den, rozhodla jsem se tu stručně popsat, co mě potkalo. Fotek mám oproti ostatním blogerům pomálu, protože jsem byla celý den paf a neustále jsem někam běhala a s někým mluvila, takže nakonec mám jen pár samožerských fotek.

Recenze pro Dagon.cz (2)

2. března 2015 v 10:06 | Dragita
Tady na blogu se zdá, že už hezkou dobu recenze nepíšu, ale pravdou je spíš to, že stíhám akorát dvě za měsíc a tím pádem jsou mé recenze převážně na fantasy webu Dagon.cz. Třeba jich letos budu stíhat víc, uvidí se, hodně mě zaměstnává psaní a korekce knihy.

A protože tohle je z velké části knižní blog, přináším vám již druhý článek, shrnující všechny mé nejnovější recenze, které spatřily světlo světa. Třeba v nich najdete inspiraci pro další četbu. Výběr je skutečně pestrý, od titulů, které mě zklamaly, po ty, co mi vyrazily dech.

Tak ať se vám výběr líbí :)

Pozvánka na přednášku - Nová vlna české a slovenské fantastiky

26. února 2015 v 21:33 | Dragita

Ráda bych všechny nadšené čtenáře pozvala tuto sobotu na přednášku Nová vlna české a slovenské fantastiky, kde mladí autoři představí své knihy a já budu jednou z nich. Mám připravenou prezentaci s barevnými ilustracemi a samozřejmě všem přiblížím o čem vlastně má kniha Síla duše je.


Autorů se tu sejde bezpočet, takže pokud máte volno, přijďte se na nás podívat. Bude se diskutovat o knižních tipech a směru dnešní moderní fantasy.

Přednáška se koná v sobotu 28.2.2015 jako součást AnimeShow v Bratislavě. Začíná přesně v 13:00 a měla by trvat přibližně hodinu.

Každý nadšenec do fantastiky je vítán, bude tu i prostor k diskuzi. :)

A na koho se můžete těšit?

Petra Slováková - Démon z East Endu /Brokilon

Tereza Matoušková - Vílí kruhy /Mytago

Tomáš Dostál - Časopis Jupiter/Rogerbooks + Terra Nullius /Brokilon

Peter Šufliarský, Katarína Soyka - Hydronauti /Hydra

Ján Mrva - Zoe/ Artis Omnis

Martin Jurík - Projekt Zenta /Marenčin PT

Petra Machová - připravovaná kniha Síla dušeVíce informací zde na stráce přednášky: https://www.facebook.com/events/410996335741073


Doufám, že se zastavíte, určitě to bude stát za to :)

Co rok 2014 dal a vzal

9. ledna 2015 v 11:10 | Dragita

A je to tu, nový rok se nám překulil a nastal leden - docela mrazivý leden, na to, jak bylo o Vánocích teplo. Jistě jste si všimli, že jsem dlouho nic nenapsala, vlastně ani nic nesdílela - nějak 6 týdnů bojuji s virem/bakterií? - doktorka si neví rady - a dneska se konečně zdá, že to vede ke zdárnému konci :) Dokonce jsem i málo četla, ale v roční bilanci to ještě vypadá dobře. Zvládla jsem krásných 50 knih a k tomu mám ještě asi 10 rozečtených a dvě nebo tři jsem nedočetla vůbec a tři mě totálně zklamaly (Anna, krví oděná, Dveře do prádznoty a Nevítaní)

Vánoční nadílku knih asi připojím k článku ke konci měsíce, kdy píšu shrnutí nově nakoupených knih. Vzhledem k tomu, že jsem si měsíc doma válela šunky, jsem byla za knižní dárky opravdu ráda. Navíc i teď, devátého, ještě nemám všechny u sebe. Byly to takové Vánoce s minimem dárků, protože nám chořela i celá rodina, takže vzájemné návštěvy se nekonaly.

Vyhlášení soutěže o knihu Posledná Pozemšťanka

5. prosince 2014 v 13:21 | Dragita
A je to tu. Soutěž skončila a dnes o Mikuláši udělám jednomu z vás radost. Samozřejmě si vážím odpovědí všech soutěžících, velmi mě potěšily. :)

Děkuji vám.

Na pomoc jsem si vzala random.org, aby losování bylo spravedlivé. Řeknu vám, že jsem byla jako na trní, kdo z vás bude výherce. Jste také zvědaví?
 
 

Reklama