me zapisky

Soutěž o knihu Posledná Pozemšťanka (Osudová chyba)

26. listopadu 2014 v 11:55 | Dragita
Rozhodla jsem se pro Vás uspořádat menší soutěž o výtisk Posledné Pozemšťanky, kde mám otištěnou povídku "OSUDOVÁ CHYBA".

Kniha vyšla poměrně nedávno a já pro Vás ještě chystám i článek s odkazy, kde jsi můžete knihu zakoupit. Vyšla totiž u zahraničního nakladatele, takže normálně v obchodech není k dostání. :)

Recenze pro Dagon.cz - září a říjen

12. listopadu 2014 v 10:17 | Dragita

Už několikrát jsem si říkala, jak to tu musí vypadat, když jsem vlastně už od léta nedala na blog žádnou pořádnou recenzi. Vždyť si musíte říkat, že se flákám.

No, v tomto případě blog trochu skomírá. Ale jen z toho důvodu, že jsem se koncem září připojila do týmu na webu Dagon.cz a začala pro ně psát recenze na knihy, filmy i seriály. Předtím jsem Dagona celý rok jen navštěvovala, protože jsem tam našla už hodně tipů na četbu, tak i film. Většinou se mi trefili do vkusu, nebo mi jejich recenze pomohla vyřešit problém číst-nečíst danou knihu.

Deníček autora - vydání knihy chce trpělivost

11. listopadu 2014 v 22:08 | Dragita
Už je to sedm měsíců, co jsem obeslala první nakladatelství, s úmyslem vydat knihu. Hodně rychle to uteklo, koukám. Ještě stále jsem ve stádiu čekání, oplývám trpělivostí a doufám, že se někomu trefím do vkusu a edičního plánu.

Mezitím první díl série Ještěři - Dračí město piluji a vychytávám mušky. Jedná se o moje nejstarší a nejrozsáhlejší dílo. Vlastně jsem Dračí město začala psát na jaře roku 2006 a první verzi dokončila v roce 2011.

A právě proto jsem napsala tento článek, abych se s Vámi, kdo příběh znáte, ale i s novými zájemci o svět ještěrů, mohla podělit o novinky. Vydání knihy v naší zemi není žádný med. Aspoň u mě ne. Je to trochu běh na dlouhou trať a člověk musí mít taky trochu štěstí.

Menší report z Inkoustového spichu (výletu do Prahy)

5. října 2014 v 11:08 | Dragita

Inkoustový spich se letos konal již po třetí a já, ačkoliv jsem členem skoro od vzniku, jsem se až letos odhodlala jet do Prahy. Přeci jen, cesta přes celou zemi není levná a zvláště samotné se mi nechtělo. Naštěstí to dopadlo tak, že jsem se domluvila s Temnářkou a rezervovaly jsme si lístky u Student Agency.

Výlet do Anglie II. část

1. října 2014 v 11:47 | Dragita
Je tu slíbená druhá část. Vím, trochu později, ale poslední dva týdny kolem mě jen tak propluly, že jsem ani nemrkla. Z část za to mohlo nachlazení a má zvláštní únava, která mě donutila jít brzy spát. Pokaždé. V osm si pustím Big Bang Theory, vidím pár dílů a usnu. Jako správná noční sova, přes den pracující, jsem tvořila hlavně večer. No, snad to není trvalé a je to opravdu jen nějaká podzimní únava.

No, dostávám se k té Anglii. V této části vás chci zavalit fotkami. Nebyl snad den, kdy bychom někam neceestovali, nebo se jen neprošli po okolní přírodě. Počasí nám hrálo do karet. Ani jednou nepršelo - snad v noci, a ranní mlha se v poledne zvedla a semtam dokonce vykouklo slunce. Vzduch se mi zdál svěží, vlhčí než u nás, ale příjemně. Moc dobře se tam člověku dýchalo a hlavně mezi stromy. I když bylo sucho a teplo, nebylo dusno jako u nás.

Ještěři poprvé v knižní podobě - Osudová chyba

15. září 2014 v 11:51 | Dragita
Chci se s vámi podělit o svůj první větší úspěch:) Na jaře jsem se zúčastnila soutěže Sieň ohňa a s povídkou Osudová chyba jsem vyhrála pěkné druhé místo.

Soutěž pořádalo nakladatelství Hydra a právě zde vyjde má povídka v knižní podobě. Je krátká, proto je připojena k novele Posledná pozemšťanka od Kataríny Soyka. Tím pádem najdete v knížce dvě povídky. Jednu laděnou do scifi a mou zase do fantasy.

Výlet do Anglie I. část

12. září 2014 v 10:32 | Dragita
Rozhodla jsem se s vámi podělit o některé své nevšední zážitky z cest po Anglii.
Dovolenou jsem měla rovnou 14 dní v kuse, takže jsme toho stihli docela dost. Ubytování jsme měli zajištěné u sestry mého přítele, takže zbývalo jen naplánovat výlety. Zbylo to na mě a ve výsledku jsme tam, kam jsem to naplánovala, ani nejeli.
Ale to nevadí, viděli jsme spoustu jiných věcí a míst, která za to stála.

Článek jsem musela rozdělit, protože jsem vás nechtěla zahltit všemi informacemi najednou. Dva týdny jsou dlouhá doba :D Samozřejmě vše jsem proložila fotkami, tak se můžete kochat společně se mnou.

Chystáte se někdo také do Anglie? Nebo už jste byli? :)

Bloger Tag

18. srpna 2014 v 12:21 | Dragita
Celý víkend jsem byla pryč, úplně z dosahu internetu, tak až dnes tu mohu uveřejnit odpovědi na Bloger Tag.
Ano, trvalo mi to, naprosto jsem na to zapomněla. Pravá knihomolka mě nominovala již v červnu. Tímto i děkuji za nominaci. Každopádně jsem měla nominace dvě, ale tu druhou zaboha nemohu najít.

Rozhodla jsem se tedy otázky podle svého nejlepšího svědomí vyplnit. Pokud se o mně chcete něco dozvědět, račte číst dál :)

Čtvrt století za mnou :)

28. července 2014 v 22:31 | Dragita
Přesně jak říká název článku, dnes je právě ten den, kdy jsem překročila čtvrt století a oficiálně je mi dvacet šest let. Řekněme, že člověku je tolik, na kolik se cítí, tak slovy mé drahé polovičky - už po osmé je mi osmnáct a ne jinak :)) Vůbec ten rok pětadvacátý byl dosti zvláštní. Hodně věcí se mi v osobním životě změnilo, mnohem víc jsem začala číst a psát, dokonce jsem se zúčastnila literárních soutěží s větším i menším úspěchem. Zdraví bylo holt horší než předchozí léta, ale to se určitě spraví, jen mít vůli vydržet.

Za poslední rok jsem potkala spoustu nových lidí, jak na internetu prostřednictvím skupiny Knižní blogeři a jejich čtenáři (jmenovat nebudu, určitě bych na někoho zapomněla, a pak by mě to také mrzelo), tak prostřednictvím úžasných literárních dílen, které v Brně vede Temnářka. Za to, že se jich mohu účastnit ji mnohokrát děkuji, hodně mi pomáhají - ať svou společností, smíchem, tak i v rovině psaní. Za poslední půlrok jsem se tak posunula v psaní, že jsem si toho všimla i já sama :D

Knižní plány na léto 2014

27. června 2014 v 16:42 | Dragita
Posledních pár dní vídám u spousty blogerů jejich knižní plány na léto a myslím, že by nebylo od věci se také podělit o pár knih, které bych chtěla v horkých měsících slupnout.

Uvidím, jak se mi to povede, protože hodně u mě záleží na momentálním rozpoložení a preferencích ( právě mám období dystopií a světů po apokalypse :-D

Tím pádem první příčky budou tvořit různé "pesimistické" knihy, převážně letos vydané, nebo dovydané. Letní čtení pro mě nebude oddechové, chystám se na samé pořádné kousky, které jak doufám, me chytí za srdce, vtáhnou do sebe a zanechají konsternovaně hledět na poslední stránku.
 
 

Reklama