me zapisky

Divergentniduben #2 - dojmy

12. dubna 2014 v 9:54 | Dragita
Měla jsem v plánu si čtení Divergence užít a ne tak uspěchat jako minule. No, nepovedlo se. První díl jsem shltla během dvou ponocujících večerů, protože jakmile jsem překonala padesátou stránku, děj se nepředstavitelě rozjel a pohltil mě jako dříve.

I po druhé četbě jsem knihou unešena. Divergence prostě zůstane v mém srdci. Má napětí, spád, autorka se tu s ničím nemaže (nůž v oku, smrt, únos) a konec mě zase dostal, i když jsem si ho pamatovala. Škoda jen, že je ve vydání pár překlepů a trochu mi ujíždí vazba. Ze všech třech dílů se mi obálka líbí nejvíce.
A opravdu doufám, že Čtyřka zůstane takový jako teď i v Alianci, protože jsem někde četla, že ho autorka změkčila (upřímně doufám že ne!)

Report ze srazu Kukátkovský konvent (3.4)

6. dubna 2014 v 10:11 | Dragita
Rozhodla jsem se sepsat report z Kukátkovského konventu, pořádaného Medrošem ve čtvrtek 3.4. Jedno musím říct už na začátku - byla to šílená akce, bránice dostala zabrat a do čelistí jeden dostal hned křeč. Jinak to prostě nešlo, jedině, že by člověk neměl smysl pro humor a toho jak si troufám říci, měli všichni dostatek.

Sraz začínal ve tři hodiny, tak jsem měla po práci ještě fůru času. Niviat se za mnou stavila, že půjdeme společně, jen to mělo menší zádrhel. Potřebovala jsem si dojít ke kamarádce (do cukrárny) pro chlorellu, a cestou se stavit do Arrakisu pro dvě objednané knihy. Dopadlo to nakonec tak, že jsme přes půl hodiny tvrdly v cukrárně a mlsaly božskou točenou zmrzlinu a na sraz přišly tak akorát. A samozřejmě, jako minule, už tak skoro všichni seděli, jen Temnářka, Wulfi, Elinor a undead Trentina přišli později než my.

Eliška nás ihned informovala o tom prazvláštním moku se skořicí, které zvali v kavárně Dobrovského káva, lákající pohledem na ohromnou šlehačku, která měla zbytek zřejmě zamaskovat. Vzápetí se ke mě s Niviat Medroš obrátil s tím, jestli nechceme placky. Nastalo zvláštní ticho, načež jsme samozřejmě tiše souhlasily a hned obdivovaly Kukátkovské dílo. Co jsme se dozvěděli až potom bylo - že Hanča s Medrošem se vsadili, že nikdo jeho placky neodmítne...no a můžete hádat...samozřejmě se nikdo takový nenašel. (Jsou přece super!)

Divergentniduben #1 - začátek

2. dubna 2014 v 20:37 | Dragita
Z náhlého popudu jsem se rozhodla nafotit průběh mého (re)readingu Divergence. Spusta blogerů fotí krásné knihy a to, co u nich třeba čte pije, kde třeba čtou, prostě zveřejní chvilku své siesty nad papírovým příběhem.
Musím říct, že jsem zvědavá, jestli mě kniha vtáhne, osloví a doslova uhrane jako před dvěma lety, když jsem ji četla prvně. Tehdy jsem nedělala nic jiného, než četla, četla a zase jen četla. Za úctihodných osm hodin jsem knihu pokořila a najednou byl konec... a dlouhé čekání na pokračování.
Tentokrát si hodlám knihu stránku po stránce vychutnat. Mám k ní totiž zvláštní vztah. Byla mou první dystopií a zřejmě napořád budu ostatní trochu posuzovat podle Divergence. V tomhle je pro mě jedinečná.

Divergentní duben - zahájení (re)readingu Divergence (Veronica Roth)

1. dubna 2014 v 23:03 | Dragita
Za necelý týden u nás vyjde závěreční díl trilogie jménem Aliance. Jenže má paměť je místy pěkně děravá a já už si nevybavuji spousty detailů a závěr bych si patřičně nevychutnala. Zvláště, když spoustu náznaků a zápletek tu autorka dovede do finále.
Abyss z Knižního nekonečna pořádá (re)reading Divergence, abychom měli děj čestvě načtený nejen k Alianci, ale také k filmu, který se bude promítat už v květnu. Mám v plánu stihnout ještě Rezistenci a až pak se pustit do Alinace, kterou mám již předobjednanou.

Tento článek je takový menší úvod, protože se mi líbí myšlenka Divergentního dubna, tudíž se budu snažit být kreativní a stvořit i něco navíc:) Mám pro Divergenci slabost, četla jsem ji jako první dystopii vůbec.

Tak co na to říkáte, přidáte se? (Nevadí, jestli budete číst poprvé)

Články:


Rozhovor o mé chystané knize Síla duše

28. března 2014 v 16:22 | Dragita
VeEee rozjela svůj nový projekt Poznej svého pisálka, a tak jsem se hned přihlásila. Přece jenom, chci vydat knihu a oslovit širší kruh čtenářů, než se mi doposud podařilo přes literární server piste-povidky.cz nebo facebookovou fan stránku.

Pokud se chcete o mně a o mém příběhu dozvědět něco více, přečíst si nějakou ukázku, či se kouknout na ilustrace (autorem je Ondra Hrdina, moje jsou jen předlohy tužkou), mrkněte na rozhovor, docela jsem se rozepsala a je tam i krátká ukázka přímo z děje :)Anotace:
Nejsme tu sami. Naše planeta nám nepatří.
Žijeme v iluzi vlastní jedinečnosti. Nikdo za celá staletí neodhalil svět, skrytý za pláštěm naší nevědomosti. Denně ho máme na očích a přesto jej nevidíme. Lidstvo je tak lehké oklamat.

Jedna noc, jedno rozhodnutí a život mladé dívky se obrátí vzhůru nohama. Neexistuje cesta zpět. Co ji čeká v novém světě, ovládaném úplně jinými pravidly? Světě, kde si každý den musíte hlídat záda? Jak se vyrovná se změnami, kterým nemůže zabránit?
Co udělá pro to, aby přežila?
Základní informace o knize se můžete dozvědět zde

Knihy, které doporučuji, ale nemají ode mě recenzi 1

23. března 2014 v 18:41 | Dragita
Už velmi dlouho přemýšlím nad podobným článkem, myslím, že už od loňského léta. Když se jsem na jednom blogu zjistila, že se už do toho někdo pustil, nechtěla jsem zůstat pozadu. Četla jsem tolik knih, které mě oslovily, dojaly, ohromily a přitom tu na ně nemám recenzi. Někdy se to stane proto, že čtu hodně knih za sebou a než se vzbráborám na recenzi už si nepamatuji detaily, nebo se mi do toho prostě nechce:)

Takových knih je hodně, přináším vám první úzký výběr knih, které byste si neměli nechat ujít (opravdu stojí za to)

Na co se těším - filmy

4. února 2014 v 19:20 | Dragita

Už dlouho jsem se tu zabývala jen knihami. Samozřejmě, ty jsou u mě to hlavní, ale před nimi jsem byla hlavně filmový fanoušek a seriálový maniak. Dnešní odpoledne jsem se koukala na pár trailerů a rozhodla se podělit se s vámi o to, na co se letos opravdu těším. Filmů bude opravdu hodně, chvílemi nebudu vědět, na koukat první, ale věřím, že nakonec shlédnut úplně všechny zvolené :)

Povánoční knižní chlubení:)

27. prosince 2013 v 15:52 | Dragita
Vánoce jsou za námi a letos pro mě byly převážně knižního rázu. Opravdu, tolik knih jsem ještě najednou nedostala, tak se tu chci mírně chlubnout.
Prvně na řadě ale bude drak, který mi udělal velkou radost. Není moc velký, jen těžký a moc moc krásný. Koupila jsem ho na výstavě minerálů (a nechala si ho dát jako dárek pod stromeček). Ten pán mi říkal, že je to jadeit, ale mě se to nezdá. Mám jadeitový náramek a to je taková světlá skoro mléčná zelená. Tohle se mi zdá spíše jako mechový achát, zvláště ze spoda má takové flíčky (mráčky?). Ještě si to nechám od někoho rozpoznat. Není to krasavec?

Železná série, aneb podívejme se vílám na zoubek

4. prosince 2013 v 18:56 | Dragita
K tomuto článko mě ponouklo zjištění, že pokud se dostatečně neprodají první dva díly série - Železný král a Železná dcera, nakladatel nevydá zbytek, protože by se mu to nevyplatilo. Podle mě je to veliká škoda, tahle série si pozornost určitě zaslouží. Nahlédneme v ní do světa víl, který koexistuje s naším, přímo v této době. Není to svět milosrdný, plný štěstí a radosti, jak by někdo od víl čekal. Je plný intrik, krutosti a bezohlednosti ke slabším a na druhou stranu ukazuje pomíjivou krásu a rozmanitost bytostí, které ho obývají.
Tamní obyvatelé patří buď k Letnímu dvoru nebo Zimnímu dvoru, které se střídají v opatrování žezla (které má na starosti měnění ročních období naší planety) Bez něj by zavládl chaos. Jenže tohle dělení už neplatí... vznikli noví Férijové (tak se zde nazývají víly), říkají si Železní a nikoho jiného neuzávají... a pomalu pohlcují společnost, která na ně do poslední chvíle nevěří. Proč vůbec vznikly? Jak moc je náš svět provázán s jejich? Opravdu Férijové žijí jen tak dlouho, dokud na ně někdo věří?

Musím říct, že konečně je v dílech sympatická hrdinka (poslední dobou mě leckerá štve). Meghan má své pro a proti, ale to ji dělá víc realistickou. Humornou stránku příběhu tvoří její přítel a ochránce Puk, který příjemně osvěží děj a nakonec tu máme prince Zimního dvora Ashe, který je prostě k sežrání.
Styl autorčina psaní vás vtáhne a nepustí, dokud nebude konec. Dalším kladem knih je to, že jsou tenké, opravdu uběhnou a nezatíží vaši tašku, jako jiné tituly.

Proto prosím každého, kdo si chce přečíst o vílách, ale z jiného, drsnějšího soudku, zakupte si tyto knihy, ať nám vydají pokračování, které vyhlížím každým měsícem. Zrovna teď mají na bux.cz slevu, tak ji využijte. Nebudete litovat.
Série mají opravdu nádherné obálky (řekněte že ne?), budou se vyjímat ve vaší knihovně:)


Železný král
Anotace:
První díl skvěle hodnocené "young adult" série s nádechem fantasy.
Život šestnáctileté Meghan Chaseové se převrátí naruby, když se dozví, že jejího malého bratra unesly podivné bytosti do kouzelné země Férie. Během záchranné mise se ukáže, že Meghan je dcerou mocného Letního krále a ona samotná je pro mnoho obyvatel říše cennou trofejí. Ve snaze najít bratra se spojí s Ashem, zimním princem a svým nepřítelem, jehož chladná krása, statečnost a skrývaná zranitelnost jsou Meghan čím dál méně lhostejné…

První díl skvěle rozjíždí sérii. Setkáme se tu s Fériji Letního dvora, kteří ač vypadají neškodně, rozhodně je nesmíte podcenit. A Meghan, jako míšenka to mezi nimi nemá vůbec lehké. Ash je jí na stopě a jen zázrakem (a díky Pukovi) Meghan ještě nezabil. Celou knihu jsem hltala každé slovo, protože příběh prošpikován dohodami a úmluvami, které nemusí uspokojit obě strany.


Železná dcera
Anotace:
Meghan Chaseová, napůl smrtelnice a napůl letní elfka, nikdy nikam pořádně nezapadala. Aby zachránila bratra, uzavřela dohodu se Zimním princem. Ten ji však opustil a odvrhl a ona zůstane se zlomeným srdcem uvězněná na chladném, nepřátelském dvoře Zimní královny. A když začne hrozit válka mezi zimními a letními fériji, Meghan si uvědomuje, že pravé nebezpečí představují železní férijové, ty podivné bytosti, které kromě ní a prince Ashe nikdo nespatřil. Jenže jí nikdo nevěří. A co hůř, Meghan přišla o vlastní magické schopnosti a ve zrádném světě, který ji obklopuje, si musí poradit jen pomocí vlastní chytrosti. Neví, komu může důvěřovat, netuší, kam se obrátit o pomoc. A přestože si Meghan vypěstuje železnou sílu vůle a odhodlání, nedokáže odolávat toužebnému šepotu svého až příliš lidského srdce.

Druhý díl se mi líbil více než první, měl větší spád, větší hloubku a napětí. Na jakou stranu se postavil Ash? Jak to vše Meghan zvládne? Pozná tu, že by neměla soudit ostatní podle prvního dojmu, ale podle činů. Bude mít nečekené spojence, protože Žezlo zmizelo, válka mezi dvory je na spadnutí. A Železní Férijové? Ostatní na ně pořád nevěří...


Byla tu i blogtour s Julii Kagawou, je tam mnoho zajímavých informací. Mrknetě zde: My Kindom of Books

Sdílejte třeba na facebooku odkaz na bux.cz, nebo na tento článek. Pevně doufám, že se to podaří a díly nám vydají:)

Dlouhé zimní večery 2# - Vánoční seznam přání

20. října 2013 v 20:08 | Dragita

Dokud jsem si nepřečetla dnešní téma, nepřišlo mi, jak se Vánoce zase pomalu blíží. Ale je to tak, vždyť je skoro listopad a je dobré mít co nejdříve sesumírovaná svá přání.
Samozřejmě ta hmotná, která se dají napsat na papír daleko dopředu a ušetří tím příbuzným a přátelům práci, když si opravdu neví rady s dárkem.:)

A co si budu přát já? 
 

Reklama