me zapisky

Zkouškové je konečně za mnou

3. června 2011 v 20:16 | Dragita
Byl to velmi vyčerpávající měsíc, ale to vám nemusím říkat, některé to teprve čeká a někteří mají za sebou třeba i maturitu nebo se učí na státnice.
Poslední dobou jsem toho moc nenapsala, protože zkoušky mě vyčerpaly především psychicky, zvláště ta pondělní mi dala zabrat, ale udělala jsem ji s odřenýma ušima. Vyházela tři čtvrtiny naší třídy, ale pokud vím, včera to všichni udělali napodruhé.

Jen mám drobný problém týkající se mého času. Nevím, co dělat dřív a nakonec neudělám vůbec nic a den je fuč. Toužím psát až by se mi z hlavy kouřilo, několik nápadů mi právě koluje v hlavě a mě přímo svrbí prsty, abych je hodila na papír (obrazně řečeno do wordu). Jenže mám i další zájmy, můj obchůdek na fleru trochu stagnoval, tak jsem se vrhla na šití šperků,čtyři jsou vyrobené, tři mám rozdělané a tři v plánu + nějakých 8 kuliček, abych měla i nějaké jednodušší a levnější šperky. Je léto, všechny ženy nosí výstřihy a je přímo hřích neozdobit se nějakým barevným skvostem.

Proč je tu tak pusto?

30. dubna 2011 v 14:55 | Dragita

Moc článků tu nepřibývá, omlouvám se všem návštěvníkům. Mám tolik plánů, co sepsat, ale teď u mě vede depresivní nálada. Sice jsem si říkala, jednou to přijde, ale přesto mi to vzalo do všeho chuť. Ano, hezky se mnou vytřel podlahu jeden kritik na literárním serveru (ještě k tomu admin). Když už jsem to hodila za hlavu, pustilo se do mě pár dalších lidí, proč píšu jen o ještěrech. Proč? Protože mě to momentálně baví, tak když je to nezajímá, ať to nečtou.
Dále, moje nechopnost začít s praktickou částí mé absolventké práce. Zas dva měsíce v čudu. Už to tak bude, jsem nezodpovědná a zapomětlivá a školu zřejmě kvůli tomu nedokončím.

Co byla poslední kapka v moři? Dozvěděla jsem se, že s ostatními spolužáky píši v úterý praktické absolutorium. Hezké že? Ještě se naučit těch 25 otázek....včera jsem se je dozvěděla.
Docela mě to sere, když celé Absolutorium mám v září, ale praktická, je jako zkouška (že by mi to někdo řekl? no nic.)

Abych se vybouřila, napsala jsem pár pseudobásní. Nevím, jestli se to dá za básně považovat, tak to radši připojím k tomuhle článku.

První:
Cítím prázdno
zaplní se?
Cítím strach
vyléčím se?
Cítím smutek
odplaví se?
Selhala jsem
už nikdy více.

Tvořivá inspirace

11. března 2011 v 21:51 | Dragita

Poslední dobou jsem šíleně neposedná, nápady jen srší až je skoro nestačím zapisovat do bloku. Paradoxem je, že nejvíce nápadů a chuť tvořit přichází, když mám plno povinností jinde.
V Brně žačínají prázdniny a já se rozhodla splnit vše co jsem slíbila + začít s absolventskou úplně od znova. Nechci hodit flintu do žita, ať jsem měla jakkoli špatnou náladu. Prodloužím obhajobu do září.

Čas tak šíleně utíká...

22. února 2011 v 17:53 | Dragita
=D
Menší zápisek z posledních dní - optimistický i psemistický zároveň, protože jsem se dneska rozesmála až mi tekly slzy proudem a to prosím na oddělení Bohunické nemocnice;)

Spolužačka vyprávěla svůj zážitek s dětmi, které učí.
Hlavní kouzlo bylo v tom jak to vyprávěla, jak se tvářila, gestikulace, takže to možná až tak komicky vypadat nebude, ale uvidíte.

Jak čas běží...

10. února 2011 v 21:58 | Dragita
nebe

Poslední dva týdny by se daly celé shrnout dvěma slovy. Samé zmatky.
Ani hlavně se to týká školy, nic takového jsem tam předchozí roky nezažila. Nikdo neví, co bude následující den protože se vše na poslední chvíli přesouvá, nikdo neví kam mám chodit povinně a kam ne - díky tom už mám nechtěně vybranou absenci s počítačích. Pokaždé mi dají jiné číslo, tudíž si mě přehazují jako horký brambor mezi skupinami. (navíc jsem ve středu dorazila do školy zbytečně a až tam se dozvěděla, že vlastně vše odpadlo, nebo se mi stane, že je nemohu najít, protože se usídlili v jiné učebně než měli být)

Co mi dneska uvízlo v hlavě?....

2. února 2011 v 20:06 | Dragita
Dnes je opravdu zvláštní den. Ráno jsem totiž zase brzy vstávala na praxi, jenže dvě hodiny jsem seděla jak trubka, protože vedoucí si pro mě přijde až v děvět (tak proč jsem tam musela být na sedmou???!) No díky mojí prozřetelnosti a vzpomínkám na loňský rok, jsem sebou vzala 15 stránek Nayi. Povedlo se mi to všechno opravit a přečíst. Zrovna v tu dobu jsem si poprvé začala ani nevím proč broukat Kabát- Banditi di Praga. Potom jsem asi dvě hodiny lítala s Dietkou po odděleních, blbé je, že každé v jiné budově a já měla jen bundu a spodní část mého těla vesele mrzla.
Díky tomu, že jsem se potřebovala zahřát, vytanula mi na mysli písnička od Kabátů - Kdo neskáče není Švéd.

Leden je za mnou...

31. ledna 2011 v 21:47 | Dragita
=D
Rozhodla jsem se, že si budu občas psát něco jako deníček, zápisky toho co jsem prožila nebo neprožila. (Pravidelné psaní, je prý důležité). Nebude to každý den, možná ani týden, zkrátka, když budu cítit touhu se vypsat jen tak o sobě, napíšu to. Jestli to budete číst záleží jen na Vás.:-)
Ano vím, že mě moc neznáte, a já tu budu vylývat své srdce. Mám své mouchy a jsem si jich vědoma, bohužel jejich oprava zase tak jednoduchá není, jak by se zdálo...

Co do budoucna?

26. ledna 2011 v 20:55 | Dragita
=D
Hodně jsem přemýšlela co dál, hlavně po škole. V pondělí nastupuji. Jsem zvědavá co bude pak. Jelikož jsem měla z loňska velmi špatnou zkušenost se shánením práce (mám zdravku, tak mě na prodavačku nikde nechtěli). Jelikož v mém oboru je práce velmi málo, kolem Brna skoro žádná. Byla by potřeba, ale nemocnice ani ústavy nemají peníze.

Fantazie...jen pro děti?

18. ledna 2011 v 23:27 | Dragita
fantazie
Už dlouho mi to vrtá hlavou. Fantazie, mocná to čarodějka, která dělá společnost snad každému dítěti, se s dospíváním u většiny lidí pomalu vytrácí, až zmizí úplně. Čím to je? Moderní dobou, nebo je to "normální"?

Co se mi podařilo dnes ulovit

12. ledna 2011 v 21:58 | Dragita
knihyy
Dneska jsem šla po práci do města jen proto, že jsem potřebovala vyzvednou objednávku na centru Oriflame. Napřed jsem si ale zašla na pizzu, ve Futuru lze na oběd sehnat jen čínské nudle, což nemusím. No a cestou jsem dostala letáček. Normálně je hnedka vyhazuju, ale tentokrát jsem si ho prohlédla. Zaujal mě na první pohled. Byla to autogramiáda Miloslava Stingla uspořádaná k jeho dílu 2012, Mayové, jejich civilizace a zánik světa.  Vždycky mě moc lákaly knihy o pradávných civilizacích a autogramiáda začínala za necelou půl hodinku.
 
 

Reklama